ŠKD

Pravidlá prevádzky v ŠKD

ŠKD v školskom roku 2023-24 začína činnosť v utorok 5.9.2023.

Režim edukačného procesu v školskom klube detí

1. Prijatie dieťaťa do ŠKD a ukončenie dochádzky do ŠKD

1. ŠKD (ďalej aj „klub“) je určený pre žiakov 1. až 4. ročníka, resp. v prípade voľných kapacít aj pre piatakov.
  2. Dieťaťa je prijaté do klubu na základe Žiadosti o prijatie dieťaťa do ŠKD. Rozhodnutie o prijatí dieťaťa do ŠKD dostane zákonný zástupca dieťaťa pri prvom prijatí(resp. pri opakovanom prijatí, ak bolo predtým odhlásené) a platí aj pre ďalšie školské roky.
  3. Zákonný zástupca dieťaťa, ktoré už klubnavštevuje, vyplní na začiatku každého školského roka len tlačivo Rozsah denného pobytu dieťaťa v ŠKD.
  4. V prípade odhlásenia z klubu pred ukončením prvého stupňa vzdelávania (alebo v priebehu školského roka) zákonný zástupca vyplní Odhlášku z ŠKD.
  5. Ak zákonný zástupca chce, aby jeho dieťa pokračovalo v návšteve klubu aj v piatom ročníku, oznámi to písomne vychovávateľke ŠKD a v prípade voľných kapacít mu to bude umožnené.

2. Prevádzka ŠKD, povinnosti zákonných zástupcov

1. Prevádzka ŠKD začína vždy po skončení poslednej vyučovacej hodiny daného ročníka a trvá do 16:00 hod.
  2. Deti odchádzajú domov v čase, ktorýje uvedenýa podpísaný zákonným zástupcom   na tlačive Prihláška do ŠKD alebo na tlačive Rozsah denného pobytu v ŠKD.
  3. Skorší odchod, než je uvedený na tlačivách, je možný len v sprievode rodičov, alebo nimi preukázateľne poverenej osoby (uvedenej na prihláške ŠKD), alebo osoby poverenej prostredníctvomzaslanej SMSvychovávateľke z kontaktného číslarodiča.
  4. Ak dieťa je na dopoludňajšom vyučovanía nepríde popoludní do ŠKD, rodič musí vychovávateľkuo tejto skutočnosti vopred informovať preukázateľným spôsobom (SMS, mailom, písomne).Predíde sa tým svojvoľnej absencii dieťaťa v klube, o ktorej rodič nevie.
  5. Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu detí je stanovený na základe VZN č.1/2022 zo dňa 22.8.2022 O výške príspevkov na čiastočnú úhradu výdavkov v škole a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Terňa. Zákonný zástupca prispieva na čiastočnú úhradu mesačne na jedno nezaopatrené dieťa sumou 8 eur. Príspevok sauhrádzavopred, najneskôr do 10. dňa v príslušnom kalendárnom mesiaci, v hotovosti vychovávateľke, ktorá vydá zákonnému zástupcovi príjmový doklad potvrdzujúci úhradu.
  6. Riaditeľ školy môže rozhodnúť o znížení alebo odpustení príspevku podľa ods. 1), ak  ho o to zákonný zástupca písomne požiada a predloží doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu.

Dieťa môže od utorka 5.9.2023 zostať v ŠKD len po odovzdaní vyplneného tlačiva Prihláška, resp. Rozsah denného pobytu dieťaťa v ŠKD. Tlačivá prijímame od pondelka 4.9.2023.